


HENRY WOOL найвища якість в гармонії з природою
Вовняні вироби практичні, красиві й здатні створювати затишок у
Вашому домі. Ковдри та пледи з натуральної вовни - дуже добротні й
якісні вироби, які можуть Вам прослужити довго. Ми хочемо
розповісти вам про правильний догляд за ними.
Перш за все, ознайомтесь з особливостями чистки, прання, сушіння й прасування:
- тільки ручне прання
- не відбілювати
- можлива хімічна чистка з використанням вуглеводню, хлористого етілену, монофтортрихлорметану
- максимальна температура прання 30 градусів цельсія, особливо делікатне прання з великою кількістю
води, мінімальною механічною обробкою та швидким полоканням
- не віджимати та не сушити у пральній машині
- не прасувати
- не віджимати
- сушити без віджиму
- сушити у горизонтальному положенні
- сушити в тіні
Додаткові рекомедації:
-
Новий виріб з овечої вовни слід провітрити на свіжому повітрі, бажано протягом кількох годин. Це допоможе позбутися запахів, які вовна дуже легко вбирає із навколишнього середовища. За кілька годин вони зникнуть, і ваш плед або ковдра набудуть свіжості.
-
Один з варіантів догляду - суха чистка. Ви можете її зробити самостійно, або здавши в хімчистку, виділивши забруднені ділянки на виробі. Після чистки також бажано провітрити плед або ковдру на відкритому повітрі.
-
Якщо Ви хочете випрати виріб із натуральної вовни самостійно, то краще це зробити вручну. Рекомендуємо замочити ковдру / плед у теплій воді (з температурою не вище за 30 градусів). Попередньо в розчин додайте миючий засіб і замочіть виріб на 5-10 хвилин. Для прання краще використовувати спеціальні засоби з ланоліном або звичайний шампунь, вони допоможуть зберегти довговічність вовни. Не можна використовувати порошки із вмістом відбілюючих або підфарбовуючих компонентів. Після цього двічі прополокайте плед у теплій воді й дайте їй стекти. Не можна терти, викручувати і розтягувати вовняні вироби, бо вони можуть змінити форму, розтягнутись. Після цього сушіть виріб у розправленому вигляді. Не слід прати натуральні вовняні пледи й ковдри в пральній машині, віджимати в центрифузі.
-
В процесі експлуатації рекомендуємо 1-2 рази на рік провітрювати й просушувати вовняні вироби на свіжому повітрі. Для цього виберіть теплу й суху погоду, щоб плед або ковдра не просякли вологою. Не сушіть їх на відкритому сонці - нищиться ланолін та структура ворсу.
-
Якщо ваш виріб не сильно забруднений, то рекомендовано провести "вологу" чистку 1-2 рази на рік. Винесіть ковдру на сніг, або в дощову погоду на балком, дайте виробу набрати в себе вологу, після чого очистіть його звичайною щіткою для одягу. Після завершення чистки не забудьте просушити виріб у сухому приміщенні подалі від сонячного проміння або джерел тепла.
-
Якщо ви деякий час не користуєтесь своїми виробами з вовни, запакуйте їх у нещільний пакет, який буде мати вільний доступ повітря (у ТМ"Henry Wool" така упаковка надається разом із виробом). Для тривалого зберігання в упаковку із виробами додайте препарати для захисту від молі. Не можна зберігати вовняні вироби в сирому або холодному приміщенні, бо ви ризикуєте їх зіпсувати.
Ще декілька корисних порад:
- розчин для полоскання можна додати 1 столову ложку винного оцту;
- для відновлення кольору при пожовтінні потримайте виріб у воді з доданням скибочки лимону;
- плями бруду на вовняних виробах потрібно просушити, а потім просто почистити сухою щіткою;
- при віджимі виробу краще спочатку дати стекти воді, а потім загорнути його в махровий рушник, не скручуючи і не віджимаючи із застосуванням сили;
- сушити плед або ковдру після прання потрібно не підвішуючи (щоб уникнути деформації або розтягування). Просто розкладіть виріб на рівній поверхні.
Неналежний догляд за виробами, порушення правил цієї інструкції веде до втрати виробами своїх властивостей.
При використанні виробів особливо чутливими до натуральної вовни людьми або малими дітьми наполегливо рекомендуємо використовувати чохли (наволочки, простирадла, підковдри) з натуральної тканини.
Скатування вовни є природньою властивістю вовни, яка не впливає на її інші властивості і не є свідченням її незадовільної якості.
Ось основні поради, дотримуючись яких, Ви зможете довго користуватися виробами з натуральної вовни, насолоджуватися їх красою й теплом.












Догляд за виробами з натуральної вовни овець меринос



